Knižní skenery

Prohlídněty si nabídku knižních skenerů z našeho produktového portfolia.

Více ...

Odborné konzultace

Nechte si poradit s digitalizací svých dokumentů od profesionálu a nelamte si zbytečně hlavu.

Více ...

Kopírovací sestavy

Profesionální řešení digitalizace a zpětné reprodukce plánů, map, technických výkresů, plakátů a jiných plošných předloh.

Více ...

Hybridní kamery

Vyměňte svou starou mikrofilmovou kameru za novou s možnosti digtalizace - jeden stroj s analgovým i digitálním výstupem.

Více ...
  • SMA 16

    Archivátor, Suborový převodník, mikrofilmová kamera pro 16 mm filmy.

IQscan.cz - inteligentní digitalizace

České archivy

Tisk PDF

Archiv (z řeckého výrazu αρχείο(ν), archeío(n) původně označující vládní, nebo úřední budovu) je instituce určená k uchovávání, ochraňování, evidování a zpřístupňování historicky cenných písemných pramenů, vzniklých v rámci činnosti státních, městských a obecních orgánů či jiných právnických a fyzických osob – archiválií. Další možné užití termínu archiv je pak přímo pro budovu (depozitář), kde se dané archiválie shromažďují, případně pro sbírku archiválii tj. archivní fond.

Archivy jsou dnes běžně regulovány státem, spadají obvykle pod ministerstvo vnitra (např. Česko), nebo kultury (např. Německo). Stát dále upravuje archivy archivním zákonem. Archivy se dělí na archivy veřejné a soukromé. Veřejné jsou zakládány státem a soukromé může založit jakákoliv právnická či fyzická osoba po splnění některých náležitostí.

Věda a obor lidské činnosti zabývající se archivy se nazývá archivnictví, člověk, který pracuje, nebo spravuje archiv archivář.

 

Celý článek...
 

LED osvětlení

Tisk PDF

LEDSvětlo vyzařující dioda, též elektroluminiscenční dioda či LED, je elektronická polovodičová součástka obsahující přechod P-N.

Prochází-li přechodem elektrický proud v propustném směru, přechod vyzařuje (emituje) nekoherentní světlo s úzkým spektrem. Může emitovat i jiné druhy záření. Tento jev je způsoben elektroluminiscencí.

Celý článek...
 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Poslední novinky


Warning: Creating default object from empty value in /usr/local/www/webs/cz/iqscan/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /usr/local/www/webs/cz/iqscan/www/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Poslední aktuality

Anketka

Uvažujete o nákup nového digitalizačního zařízení ?

Hledat na webu

| + - | RTL - LTR

Produktové novinky

Produktové prospekty